ЗАХОДИ (щодо реалізації дослідно – експериментальної роботи "Етнокультурне виховання учнів")

ЗАХОДИ

(щодо реалізації дослідно – експериментальної роботи «Етнокультурне виховання учнів засобами декоративно – ужиткового мистецтва в умовах позашкільного навчального закладу»)

2015рік

Етапи реалізації проекту

Учасники

Завдання

Очікуваний результат

1.

Організаційно – установчий

(вересень 2014р.- грудень 2015р.)

Цариніна

С. П.

Санько Н.О.

Барінова Є.В.

Дослідження змісту та організаційно - педагогічних умов підвищення ефективності етнокультурного виховання засобами декоративно - ужиткового мистецтва в умовах позашкільного навчального закладу.                      закладу. Відбір діагностичних методик дослідження.

Удосконалення роботи з етнокультурного виховання у позашкільному закладі.

Поповнення бази діагностичного інструментарію дослідження.

2.

Методичний

(вересень 2014р.- грудень 2015р.)

Цариніна С.П.

Санько. Н. О.

Барінова Є.В.

Підвищення фахового рівня педагогічних працівників з етнокультурного виховання учнів. Розробка основних компонентів методичної системи підготовки педагогів до етнокультурного виховання.

Розробка навчально - методичного забезпечення етнокультурного виховання.

Підбір методичного матеріалу, відповідно планів роботи і тематики гуртків позашкільного закладу ,і поповнення     власних   методичних папок за спільною темою «Етнокультурне виховання учнів засобами декоративно - ужиткового мистецтва".

Підбір і апробація форм і методів роботи з формування етнокультурної компетентності учнів.

Продовження роботи над   розробкою власних методик підвищення рівня етнокультурного розвитку вихованців за власною тематикою.

Розробка відкритих занять та майстер – класів з етнокультурного виховання учнів за напрямками роботи гуртків.

Підготовка до Всеукраїнського науково- практичного семінару "Інноваційні технології етнокультурного виховання засобами декоративно - ужиткового мистецтва в умовах позашкільного навчального закладу".

Організація занять в школі для педагогів "Виховання етнокультурної компетентності у дітей".

Методичні рекомендації,навчально - методичні посібники.

Створення бази методичних документів та літератури за різними тематиками декоративно – ужиткового мистецтва за спільною темою «Етнокультурне виховання учнів засобами декоративно – ужиткового мистецтва.»

Плани роботи. Навчально-виховні програми гуртків.

Програма семінару, науково - методичні матеріали.

3.

Практичний (вересень 2014 р.- грудень 2015 р.)

Цариніна

С. П.

Санько Н.О.

Барінова Є.В.

Проведення семінарів, форумів, круглих – столів, тренінгів, відкритих занять, майстер – класів за власною тематикою, серед учнів різного шкільного віку, на спільну тему «Етнокультурне виховання учнів засобами декоративно - ужиткового мистецтва»,на протязі даного періоду часу.

Участь в районних та міських конкурсних програмах етнокультурного спрямування.

Моніторинг(тестування, анкетування, опитування, інтерв’ю) виявлення рівня етнокультурних знань та творчих здібностей у дітей різного шкільного віку, на початку навчального року і наприкінці.

Закінчені роботи колективів з декоративно-ужиткового мистецтва.

Поповнення бази математично – психологічних методів, для виявлення зростання етнокультурного виховання шляхом декоративно – ужиткового мистецтва у позашкільній освіті.

Директор КПНЗ «Центр дитячої

та юнацької творчості» ДМРПанченко Т.Г.