ВУЗ ШАГ
   

КПНЗ "Центр дитячої та юнацької творчості" ДМР

 

Комплексні програми

Комплексні програми:

- "Національна стратегія розвитку";

- "Національне, громадянське та патріотичне виховання";

- "Щаслива родина";

- "Здоров'я через освіту";

- "Обдарована дитина - надія України";

- "Творча обдарованість".

Реалізація заходів по виконанню комплексних програм:

«Обдарована дитина – надія України» - початок нового навчального року як завжди був у дуже швидкому темпі. Створення оновленого Банку даних творчо – обдарованих дітей – вихованців КПНЗ «ЦДТЮТ» ДМР відбулось протягом вересня місця. За результатами заповнення керівниками гуртків списків обдарованих дітей за категоріями маємо результат:

  • Соціальна обдарованість – 37;
  • Інтелектуальна обдарованість – 135;
  • Спортивна обдарованість – 225;
  • Художня обдарованість – 783.

Загальна кількість обдарованих дітей – 1210.

         У вересні місяці в рамках програми було проведено тренінг у гуртку «Петриківський розпис» для вихованців гуртка і їх батьків: «Психологічні характеристики обдарованої дитини». У жовтні місяці бесіда для педагогів закладу проведено заступником директора Чекуновою В.Є. на тему: «Заохочення творчо – обдарованих дітей: плюси та мінуси». У листопаді відбувся майстер – клас: «Ази використання козацького бойового ремесла», де досвідченні учні – джури, мали можливість  проявити себе в ролі помічника виховника й попрактикуватись у викладанні власних навичок мистецтва володіння холодною козацькою зброєю – менш досвідченим учням. У грудні місця пройшла акція у вокальному колективі «Чарівні голосочки»: "Долонь допомоги щирим серцям" і майстер – клас у гуртку підготовки дітей до школи «Танграм» на тему: «Математична країна», під час якого діти здійснили подорож до чарівної країни математики і вдало справлялись з завданнями , які ставали у них на шляху.

У лютому  місяці у  рамках програми було проведено коучинг: «Методи та методика проведення профорієнтування у старшокласників» методистом закладу Цариніною С.П. У березні челендж у вокальному колективі « Співаймо разом»:»Пісенне поздоровлення для матусі» , майстер – клас у гуртку «Вишиванка» на тему: «Створення візерунка для вишивання», у квітні майстер – клас у гуртку «Декоративний розпис»: «Квітка кучерява» і квест для дошкільнят  у гуртку «Танграм»:«Подорож країною казок»; у  травні у хореографічному гуртку спортивно – бального танцю «Тандем» пройшов майстер -  клас: «Бальні танці за сучасних хітів».

 «Творча обдарованість» - у рамках програми творча обдарованість, що була продовжено до 2021 року, проведено круглий стіл для батьків у гуртку «Школа юних ведучих» - «Фактори формування обдарованої дитини» - вересень;, у жовтні : майстер – клас у гуртку «Квілінг» - «Вираження дитячих мрій фарбами бавовняної акварелі»,творча майстерня: «Глина в традиційно – побутовій культурі українців» у гуртку «Кераміка»; у листопаді майстер – клас у гуртку зображувальної діяльності» Колор – світ»: «Пейзаж та його різновиди» та коучинг у гуртку «Сокіл – джура»;  у грудні місяці методист закладу Цариніна С.П. провела тренінг для педагогів: « Процеси подолання труднощів спілкування у обдарованих особистостей» де були розглянуті основні проблеми обдарованих дітей, вправи та ігри на зняття стресу, розвитку комунікативних і товариських здібностей обдарованих дітей. У лютому місяці, флешмоб «Материнське серце» у хореографічному колективі спортивно – бального танцю «Платінум» проходив у березні місяці, творча майстерня: «Рослинний орнамент соломкою» проходив у квітні місяці у гуртку «Плетіння і аплікація соломкою», виставка робіт вихованців у гуртку «Кераміка»: «Форми вираження особистості у обдарованих дітей», у травні місяці відбувся майстер – клас у клубі «Юний кінолог»: «Ази виховання домашніх улюбленців».

«Національно – патріотичне виховання дітей та молоді в позашкільній освіті» - Зразковий музей Бойової слави: «Шляхами пам’яті»:  -   Зразковий музей Бойової слави «Шляхами пам’яті» є  центром роботи з  патріотичного  виховання     учнівської молоді    району.   У  2018 – 2019 н. р. робота Зразкового музею  Бойової слави «Шляхами пам’яті» проводилась відповідно до всіх нормативно - законодавчих документів з музеєзнавства та національно-патріотичного виховання дітей та молоді, згідно плану роботи КПНЗ «Центр дитячої та юнацької творчостіi» ДМР, власного статуту, перспективного і річного плану роботи музею. З 15 жовтня 2017 року в музеї тимчасово призупинено проведення екскурсій і масових заходів для груп людей на термін проведення реекспозиції, окрім індивідуальних (наказ директора КПНЗ «Центр дитячої та юнацької творчості» ДМР «Про проведення реконструкції та реекспозиції Зразкового музею Бойової слави «Шляхами пам’яті» від 09.10.2017 року № 82-од). Тому діяльність музею у 2018-2019 н. р. спрямована, в основному, на експозиційну і фондову роботу. Фонди музею збільшено новими оригінальними експонатами, інформаційно-бібліографічний розділ – новими матеріалами. За допомогою учасників бойових дій-мешканців району, членів піклувальної ради музею, продовжено проведення реекспозиції  тематично-експозиційних розділів у залі  Ветеранської та Афганської слави. За означений період оновлено і встановлено:

  • у V-му  тематично-експозиційному  розділі «Історія ветеранського руху в Україні» - подвійні стенди*3шт., одинарні стенди*2шт.; двоярусні вітрини,обтягнуті всередині тканиною*3шт.; полички з кольорового оргскла*2шт.;  подіум і підставка під прапор*1шт.;
  • у VI-му  тематично-експозиційному розділі «Інтернаціональні зв’язки з народно-демократичними країнами у 1956-1989 роках» - подвійні стенди*2шт.; двоярусні вітрини, обтягнуті всередині тканиною*2шт.; виготовлені додатково: нові вітрини з поличкою для військового одягу*2шт., навісний стенд для карти Генштабу*1шт., навісні подвійні стенди*2шт.; навісні  планшети (копія плакату + фото планшет «Вони пішли у безсмертя..»)*2шт.; демонстраційний подіум*3м 40 см; підставка під колесо*1шт.; каркас для плакату з тканини*1шт.; металево-гранітний постамент для макету міні – меморіалу пам’яті загиблих земляків*1шт.;
  • сплетено понад 15 м основи для маскувальної сітки і декілька частин маскувального костюму «кикимора» для майбутньої експозиції АТО).

У 2018-2019 н.р.(вересень-травень) музей та музейні виставки відвідало 1 056 відвідувачів, з них 499 – діти та учнівська молодь Самарського району; 277 – ветерани різних категорій, учасники локальних війн, учасники АТО.  Просвітницька та культурно-масова робота проводилася як у приміщенні музею (в індивідуальному режимі), так і за його межами (на базі ЦДТЮТ, біля меморіалів і пам’ятників).

  • Індивідуальні екскурсії – (55);
  • Екскурсії (тематичні) для групи учасників бойових дій – (2);
  • Зустрічі, засідання ветеранів різних категорій – (6);
  • Заходи за межами музею (районні заходи у співпраці з колективами закладів освіти району і ветеранськими організаціями):
  • Районний урочистий тематичний захід за участю ветеранів «Військова пам’ять Дніпра», присвячений 75-ї річниці визволення м. Дніпра від нацистських загарбників (на базі ЦДТЮТ, у співпраці з вихованцями гуртків «ШЮВ», СРПДТЮ, «Платинум», «Червона Рута» ЦДТЮТ; учнями СЗШ № 11, НВК № 27, СЗШ № 108) – (1);
  • Районна тематична зустріч з воїнами - інтернаціоналістами «І пам’ять в серці, і вічний смуток, і нескінченна біль» - до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав (на базі ЦДТЮТ, у співпраці з вихованцями гуртків «ШЮВ»,«Тандем», «Червона Рута», «Співаймо разом», «Джура», «Клубу кінологів» ЦДТЮТ; учнями НВК № 110, НСШ №127, СЗШ № 108, СЗШ № 98 та членами СРОВА УСВА – (1);
  • Тематичний захід – акція «Журавлики миру» - до Дня пам’яті та примирення, 74-ї річниці Перемоги (на базі ЦДТЮТ, у співпраці з керівниками гуртків «Роксолана», «Колор-світ»; учнями НВО № 136)-(1).
  • Тимчасові тематичні виставки (за межами музею) – (6):
  • Виставка музейних предметів до Дня відкриття творчого сезону у ЦДТЮТ  «Дитячі серця та злету тобі, моє рідне місто: талантами не народжуються, йми стають разом з нами» (на базі ЦДТЮТ);
  • «Військова пам’ять країни» - до Дня захисника України, у межах проведення святкового військово-патріотичного заходу «Козацька звитяга на Покрову» («музей прямо неба» – сосновий ліс, ж/м Придніпровськ, у співпраці з ЦДП);
  • «А пам’ять вічна!» - літературно-книжкова тематична виставка, присвячена визволенню м. Дніпра від нацистських загарбників та визволенню України від нацистів (на базі ЦДТЮТ, у межах проведення відповідного районного урочистого тематичного заходу, у співпраці з бібліотекою-філіалом № 20);
  • «За нашу свободу!» - до Дня Гідності та Свободи (на базі ЦДТЮТ, у межах проведення районного заходу «Україна - це Гідність та Свобода», у співпраці з СРПДТЮ);
  • «Дорога додому» - до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав (на базі ЦДТЮТ у межах проведення районної тематичної зустрічі з воїнами - інтернаціоналістами «І пам’ять в серці, і вічний смуток, і нескінченна біль»);
  • «Небесна сотня. Герої не вмирають!» - до Дня пам’яті «Небесної сотні» (на базі ЦДТЮТ, у межах проведення районного заходу «Герої не вмирають!», у співпраці з СРПДТЮ);
  • Волонтерські заходи: операція «Обеліск»-(2), акції «Збережемо пам’ять поколінь», «Журавлики миру»; покладання квітів до меморіалів і пам’ятників.
  • Участь у заходах біля пам’ятників і меморіалів – (8):
  • Обласний захід до Дня захисника України (меморіал загиблим захисникам України, ДОДА);
  • Мітинг до Дня партизанської слави (братське поховання партизан, вул. М.Ярової, ж/м Стара Ігрень);
  • Мітинг до річниці оборони м. Синельникове (братське поховання, м. Синельникове);
  • Мітинг до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, мітинг до Дня пам’яті воїнів – інтернаціоналістів Дніпропетровщини (меморіал «Вибух пам’яті», м. Дніпро);
  • Мітинг до Дня пам’яті «Небесної сотні»(пл.Героїв Майдану, м. Дніпро);
  • Мітинги до Дня пам’яті та примирення, Дня Перемоги (монумент Слави - м. Дніпро; обеліск - о. Слави ж/м Придніпровськ);
  • Мітинг з вшанування пам’яті і перепоховання останків невідомих воїнів, які загинули у 1941-1943р.р. під час Другої світової війни у с. Підгороднє Дніпропетровської області.

Протягом навчального року завідувач музею прийняла участь у роботі:

  • Історичного форуму «Друга світова війна: український погляд» у межах проведення V Всеукраїнського музейного фестивалю «Музей та виклики часу» (на базі ДНІМ ім. Д.І.Яворницького);
  • Круглого столу «Українська-єврейська зустріч. Проект «Музеї в Україні» у межах проведення V Всеукраїнського музейного фестивалю «Музей та виклики часу» (на базі Дніпропетровської обласної наукової бібліотеки);
  • Святкового фестивалю до 100-річчя позашкільної освіти (парк ім. Т.Шевченка);
  • Триденного навчального регіонального семінару-практикуму для керівників гуртків історико - краєзнавчого напряму Запорізької, Дніпропетровської та Донецької областей «Історія України XX століття: виховний потенціал історичної правди» (на базі «Козацького ліцею», м. Запоріжжя);
  • Міського тренінгу для педагогічних працівників у межах проведення щорічної акції «16 днів проти гендерного насильства» (м. Дніпро, МПДТЮ);
  • Районного практичного семінару «Розірвемо коло насильства» (Самарський райвиконком, ж/м Придніпровськ);
  • Районної комісії з охорони пам’ятників і місць військових поховань СРОВУ; засідань районної ради ветеранів СРОВУ і ради ветеранів СРОВА УСВА;
  • Суддівської колегії конкурсу «Добре діло» відбіркового туру І (міського) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл»(«Джура») у 2018-2019н.р.;
  • Міського еко-заходу «Чисто. Дніпро» (парк Енергетик, ж/м Придніпровськ);
  • Обласної науково-практичної конференції «Національно – патріотичне виховання: аспекти реалізації» (ДОІППО, м. Дніпро);
  • Громадських слухань з перейменування міської бібліотеки.

Протягом навчального року надавалася методична  і  практична допомога учням, педагогам і керівникам музеїв при  закладах освіти, представникам громадських організацій, закладів культури, мешканцям району (методичні рекомендації, 14 методичних консультацій). Проведено 3 засідання піклувальної ради музею. Продовжена співпраця та взаємодія музею з закладами освіти, культури; архівами, музеями різних профілів і напрямків, Центрами туризму і краєзнавства; ДОЦОІКЦ, волонтерськими центрами; громадськими організаціями району, міста, області.

Завідувачу музею надано Подяка Дніпровського міського об’єднання ветеранів Афганістану та Самарського відокремленого підрозділу ДМОВА.

Також національно – патріотичне виховання у Центрі дитячої та юнацької творчості здійснюється у  діяльності гуртка «Сокіл – Джура».

Гурток «Сокіл – Джура» - Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична Гра українського козацтва «Сокіл (Джура)» - яскрава й різноманітна Гра, в котрій проводиться - виховання учнівської молоді на базі традицій українського лицарства. У ІІ півріччі 2018 – 2019 навчального року вихованці взяли участь: 1, 2 березня 2019 року та 7 квітня 2019 року - участь роїв гуртка у відбірковому міському етапі Гри «Сокіл (Джура)»;

20 квітня 2019 року – показовий виступ учнів гуртка на заході до Міжнародного Дня Землі Та Захисту  Довкілля в Придніпровському Парку;

11 травня 2019 року -  участь представників роїв гуртка в  фіналі змагань Міської Військово-патріотичній Гри «Прорив» (рої «Самарські Хорти» середня школа №98, та «Хоробрі Серця» середньої школи №27). Учасники рою «Самарські Хорти» - посіли третє місце в загальному заліку змагань та друге місце в дисципліні – «Військова Топографія»;

Майстер-класи та відкриті заняття за індивідуальним робочим планом гуртка:

5 березня 2019 року – майстер-клас з виготовлення браслетів виживання;

16 травня 2019 року – відкрите заняття «Козацька Спортивна Олімпіада»;

14 квітня 2019 року – квест «Мистецтво Стрільби З Козацького Луку».

 А також на протязі ІІ півріччя було проведено по гуртках позашкільного закладу заходи з національно – патріотичного виховання:у січні місяці майстер – клас у вокальному колективі «Співаймо разом»: «Традиційні щедрівки українського роду», у лютому місяці у гуртку «Декоративний розпис» пройшов арт – перфоманс: «Унікальне мистецтва петриківського розпису», у березні майстер – клас у гуртку «Квілінг»: «Грона калини» .

Соціально – реабілітаційний напрямок роботи у позашкільній освіті - Самарський районний Парламент дітей та юнацтва: Самарський районний Парламент дітей та юнацтва працює в районі вже протягом 8 ми років. На даний момент включає у себе 28 дійсних членів. 5 представників 4 – го курсу,  8 представників 3 – го курсу, 7 представників 2 – го курсу, 8 представників 1 – го курсу, закладів освіти, що знаходяться на території Самарського району – СЗШ № 11, НВК № 27, НВК № 70, СЗШ № 98, НВО № 109, СШ № 129 ФМП, НВО № 136, Дніпровського державного технікуму енергійних та інформаційних технологій.

Головою Парламенту у 2018 - 2019 навчальному році є Кілімченко Денис, заступником голови – Райгородська Юлія,  секретарем – Полтавська Катерина та Глущенко Наталя. У Цьому році до моделі Парламенту увійшло 5 – ть діючих комісій: «Дозвілля», «ЗЗОЖ», «Фінансування», «Online», «Vebka».

У цьому році районний Парламент розпочав свою діяльність у вересні місяці:

07.09.18. – День відкритих дверей у КПНЗ «Центр дитячої та юнацької творчості» ДМР; 07.09.18. – Вибори голови Самарського районного Парламенту дітей та юнацтва; 08.09.18. – участь у святковому карнавалі до Дня міста Дніпро; 21.09.18. – організація та проведення концерту до 100 – річчя Позашкільної освіти в Україні «З дитячим талантом творчістю та натхненням у вирій вікової історії»; 22.09.18. – участь у міському святковому концерті до 100 – річчя Позашкільної освіти в Україні «Моє Позашкілля»; 25.09.18. – організація та проведення виборів до Самарського районного Парламенту дітей та юнацтва; 09.10.18. – Відкрите засідання СРПДтЮ: «Відеокросинг»;  11.10.18. – організація конкурсу «Півгодинки на цікавинки»; 23.10.18. – організація районного заходу – «100 питань лідеру» - зустріч з молодіжною радо Дніпра; 18.10.18. – організація та проведення відбіркового туру міського конкурсу – талантів «Лідер - фест» - 2018; 26.10.18. – участь представників Парламенту у заході до 75 – ї річниці визволення міста Дніпро від німецьких загарбників у ІІ Світовій війні «Вічна слава Дніпра»; 27.10.18. – відвідування семінарських занять у МАН України (Дніпропетровське відділення); 30.10.18. -  посвята у лідери: «L - factor»; 31.10.18. – участь вихованців ІІ курсу до вступу в дійсні члени МАНМиН; 01.11.18. – 30.11.18. – місяць майстер – класів в рамках проекту 2012 року «Школа лідерства» - «Юриспруденція», «Управління та влада», «Молодіжна політика», «Економіка», «Акторське мистецтво, «Риторика», «Проектна діяльність», «Літератури та творчість», «Хореографія», «Сучасний менеджмент». 30.11.18. – участь колективів закладів освіти: НВК № 70, НВО № 136 та СШ № 129 ФМП у міському фестивалі «Лідер - фест» - 2018; 21.11.18. – проведення заходу до Дня Гідності та Свободи: «Україна – це територія Гідності і Свободи»; 22.11.18. – організація та проведення заходу до 85 – ї річниці пам’яті жертв Голодомору: «Не можливо згадувати, важко забути, але пам'ять буде жити у віках»; 07.12.18. – святковий захід у ВИКОНКОМі до святкування Дня місцевого самоврядування; 03.12.18. – участь у міській щорічній, благодійній акції «Діти - дітям»; 19.12.18. – участь у відкритті районної ялинки «Свято Миколая зустрічай і ялинку відкривай»; 19.12.18. – Бал лідерів – 2018: «Pila alma themis: Рік правової обізнаності»; 26.12.18. – Новорічний інтерактив у Міському палаці; 26.12.18. – «Новорічна піжама - паті».

Взагалі протягом І півріччя 2018 – 2019 навчального року Самарський районний Парламент дітей та юнацтва організував, прийняв участь у 33 різних заходах, конкурсах, фестивалях, відкритих заняттях, тренінгах, майстер – класах. Загальна кількість лідерів, що протягом І півріччя прийняли участь у заходах – 1200 лідерів представників навчальних закладів Самарського району.

ІІ півріччя 2018 – 2019 навчального року депутати гуртка Самарський районний Парламент дітей та юнацтва розпочали з 15 січня, а саме з підготовки до тематичного заходу «Соборність, єдність, духовенство».

18.01.19. – організація проведення відбіркового туру міського конкурсу «Відкрий для себе Україну»; 22.01.19. – «Країна, що завжди сильна», до Дня Соборності України; 29.01.19. – тематичний захід до Дня Бою під Крутами «Герої Крут – хлопці, що завжди у серці»; 01.02.19. – Захист науково – дослідницької роботи у МАН України, Дніпропетровське відділення; 14.02.19. – участь у квесті «У пошуках кохання», Міський палац дітей та юнацтва; 19.02.18. – тематичний захід присвячений Дню Пам’яті Героям Небесної Сотні – «Герої не вмирають»; 21.02.19. – підготовка та проведення відбіркового туру міського конкурсу моделей учнівського самоврядування «МАХІМА» - 2019; 07.03.19. – тематичне свято – «Скарб людства – жінка берегиня - мати»; 14.03.19. – участь у зустрічі з Дмитром Семеренко – Міський палац дітей та юнацтва; 19.03.19. – участь у фестивалі – конкурсі огляді моделей учнівського самоврядування «Махіма» - 2019 – ІІ місце; 26.03.19. – кіно вечір у Самарському районному Парламенті дітей та юнацтва; 28.03.19. – відвідування квесту «У пошуках скарбів»; 20.04.19. – участь та проведення концертної та творчої частини міської акції «Чисто. Дніпро»; 23.04.19. – захист науково – дослідницьких робіт «МАНМИН»; 18.04.19. – відкрите засідання у СРПДтЮ – «Громадська діяльність»; 26.04.19. – організація, участь та проведення тематичного заходу до річниці трагедії на Чорнобильській АС «Болючі спогади – Всесвітня рана країни»; 22.05.19. – організація та участь у районному завершені програми «Лідерський марафон» - 2019; 23.05.19. – участь у святі закритті творчого сезону «Яскрава феєрія талантів».

         Таким чином за ІІ півріччя 2018 – 2019 навчального року депутати Самарського районного Парламенту дітей та юнацтва прийняли участь у 18 – х заходах, конкурсах, фестивалях, форумах, концертах, відкритих засідань, майстер – класах, обласного, міського, районного рівнів. Отримали – 4 дипломи, 1 кубок.

         Тематичні заходи – 7;

         Конкурси – 5;

         Акції – 1;

         Відкриті засідання – 1;

         Захист МАНМ – 1;

         Зустрічі – 1;

         Квести – 2.

         Загальна кількість заходів з 2018 – 2019 навчальний рік – 33 у І півріччі та 18 у ІІ півріччі – 51.

  «Здоров’я через освіту» - у рамках програми здоров’я через освіту протягом вересня - грудня по гуртках Центру дитячої та юнацької творчості проведено: бесіда «Причини погіршення здоров’я у дітей дошкільного віку» - у гуртку підготовки дітей до школи « Танграм», круглий стіл у гуртку « Школа юних ведучих» : « Психічні навантаження – вплив на дитину», майстер – клас у гуртку «Петриківський розпис»: « Осінні кольори в Петриківському розписі – як не сумувати», коучинг у гуртку» Юний дресирувальник»: «Отруєння собак: наслідки та профілактика», на якому вихованці гуртка проводили ретельний огляд видів отруєння у собак, симптоматика, засоби запобігання і лікування на особистих прикладах вихованців і керівника гуртка, Веселий танцювальний батл між дівчатами та хлопцями у техніці народного танцю « Червона рута»: «Чіткіше, швидше та з посмішкою»,у грудні місяці пройшла виставка робіт з зображувальної діяльності учнів гуртка «Декоративний розпис» на тему: «Вплив екологічних факторів на здоров’я людини» і майстер – клас у хореографічному колективі спортивно – бального танцю «Тандем»: «Нові форми та методи запом’ятовування рухів». Протягом січня – травня по гуртках Центру дитячої та юнацької творчості проведено: коучинг у гуртку «Танграм»: «Іграшка в житті дитини», коучинг у клубі «Юний хендлер»: «Піроплазмоз, хвороба Лайма», на якому розглядали хвороби, що переносять кліщі , їх симптоматика , лікування і профілактика; майстер - клас:«Виготовлення особистих оберегів» у студії народних ремесел «Роксолана», ігровий квест у хореографічному колективі спортивно – бального танцю « Тандем»: «Від стандарту до латини»,у квітні місяці пройшов майстер – клас у гуртку «Графічний колаж»: «Значення кольорів для стану здоров’я».

 «Національно стратегія розвитку» - У 2018- 2019 навчальному  році КПНЗ «Центр дитячої та юнацької творчості» ДМР продовжує роботу згідно з Національною стратегією розвитку освіти до 2021 року, продовжує виховання учнів згідно з ідеологією реформи освіти концепції виховання «Нова українська школа», що почне діяти у 2018 роки за умов поступового виконання формули з 8 базових компонентів. Продовжує роботу над обласною програмою «Освітні стратегії соціалізації особистості» Орієнтується на інновацію, креативність, науковість у розвитку творчих здібностей та задатків потенційно обдарованих дітей.

Згідно з планом заходів щодо роботи над Національною стратегією розвитку до 2021 року: у вересні місяці у Районному парламенті дітей та юнацтва проведено круглий стіл: « Сприяння участі громадськості у формуванні та реалізації державної, регіональної політики у вирішенні питань місцевого значення».  У жовтні місяці в рамках національної стратегії розвитку у гуртку «Школа юних ведучих», керівник – Григор’єва Т.Г.  відбувся фестиваль: "Козаки та козачки»" та майстер – клас у гуртку «Декоративний розпис» : «Особливості малювання грона калини у народній творчості». Фото та відео матеріали представлені на сайті Центра та на сторінці у facebook. У листопаді місяці у студії народних ремесел «Роксолана» вихованці ознайомлювались з історичною довідкою про національні костюми українців, їх особливості у різних етнічних регіонах країни, значення і символи і виготовляли засобом плетіння  « Святковий комірець»., нова форма роботи «арт – перфоманс» проведено у гуртку «Квілінг». У грудні місяці у гуртках декоративно – ужиткового відділу проходила акція під назвою: «Янголи долі» у ході якої діти виготовляли виробами різними техніками декоративно – ужиткового мистецтва  для дітей, які проживають в інтернаті., а також арт – перфоманс у гуртку «Вишивка». У  лютому місяці майстер клас: «Українська хатинка», на якому вихованці виготовляли аплікацію за малюнком; творча майстерня у гуртку «Графічний колаж», де учні виготовляли вироби на тему: «Яблунева Україна»; у березні місяці майстер клас у гуртку» Колор – світ»: «Вітальні листівки до свят у стилі петриківки»,квітень майстер – клас: «Виготовлення об’ємних квітів» у гуртку «Полімерна глина», під час якого вихованці виготовляли об’ємні квіти -  лілії з декількох деталей; у травні місяці гра – квест у хореографічному колективі народного танцю «Червона рута»:«Вже знаю, вмію та застосовую».

 «Щаслива родина» - у рамках програми щаслива родина у вересні місяці проведено майстер – клас у хореографічному колективі спортивно – бального танцю «Платінум»: «Діти батькам он – лайн навчання», під час якого вихованці демонструють свої досягнення з хореографії і навчають елементам батьків, у жовтні тренінг у хореографічному колективі спортивно – бального танцю «Платінум»: «Хореографія в житті дитини – хореографія в житті родини», творча майстерня для вихованців і їхніх батьків: «Види акварельних технік – розфарбуй своє життя» у гуртку « Колор – світ». А у  листопаді відбулося шоу у вокальному гуртку «Чарівні голосочки», де  батьки, які бажали, мали змогу продемонструвати свої вокальні здібності , а діти виступали у ролі журі. В грудні місяці проходила виставка у гуртку «Колор – світ»: «Родинні традиції – новий рік квапить усіх»  та арт – перфоманс у гуртку «Графічний колаж». У січні місяці проведено  творчу майстерню для вихованців  і батьків гуртка «Квілінг» : «Хризантеми своїми руками. Об’ємне моделювання», у березні місяці діти гуртка «Кераміка» взяли участь у майстер - класі: «Міфологічні уявлення про птахів: особливості ліплення народної скульптурки птаха», у квітні місяці творча майстерня у гуртку «Вишивка» під час , якої вихованці вишивали метелика за допомогою шовкових стрічок; творча майстерня проходила і у травні місяці у гуртку «Колор – світ» на тему: «Акварель по мокрому – малюємо настрій» , у студії народних ремесел «Роксолана» діти взяли участь у веселій грі – квесті: «Даруймо радість» а у гуртку «Петриківський розпис» відбувся Арт – перфоманс: «Декоративний розпис як мистецтво

розпису по corporis».

 

ЗАХОДИ НА ВИКОНАННЯ ОБЛАСНИХ КОМПЛЕКСНИХ ПРОГРАМ

       місяць

завдання

ВЕРЕСЕНЬ

ЖОВТЕНЬ

ЛИСТОПАД

ГРУД ЕНЬ

СІЧЕНЬ

ЛЮТИЙ

БЕРЕЗЕНЬ

КВІТЕНЬ

ТРАВЕНЬ

 

ЗДОРОВ’Я ЧЕРЕЗ ОСВІТУ

 

 

БЕСІДА:

«ХІМІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ – КОРИСТЬ ТА ШКОДА ДЛЯ ЗДОРОВЯ»

(17.09.19./16.00.)

/КІРІЧЕНКО Н.В./

ТРЕНІНГ: «ПЕТРИКІВСЬКИЙ РОЗПИС ЯК АРТ - ТЕРАПІЯ»

(02.10.19./15.00.)

/ПОДЖАРЕНКО А.В./

БЕСІДА:

«ВАЖЛИВІСТЬ ОМ, ЯК АРТ – ТЕРАПІЇ ДЛЯ ОСОБЛИВИХ ДІТЕЙ»

(17.10.19./16.00.)

/БРОВКО І.Д./

 

ФІТНЕС – ГОДИНА «ZUMBA – ГАРНИЙ НАСТРІЙ ТА ЗДОРОВЯ»

(11.11.19./15.30)

/ГРИГОР’ЄВА Т.Г./

 

МАЙСТЕР - КЛАС «ХОРЕОГРАФІЧНА ПАЛІТРА – ЯК СУВМІСТИТИ НЕ СУВМІСНЕ»

(21.11.19./16.00.)

/ФИЛИПОВА Н.В./

 

 

 

БЕСІДА

«ПСИХОЛОГІЧНА ТРАВМА:ЯК ДОПОМОГТИ ДИТИНІ»

(27.02.20./14.00)

/ЦАРИНІНА С.П./

 

МАЙСТЕР КЛАС «ОСНОВНІ ВИМОГИ В ХОРЕОГРАФІЇ В РОБОТІ З УЧНЯМИ 8 – 10 РОКІВ»

(18.03.20./ 16.00.)

/ФИЛИПОВА Н.В./

 

ТРЕНІНГ: «СКЛАДОВІ ГАРНОГО НАСТРОЮ» (23.04.20./15.30.)

/ГРИГОРЄВА Т.Г./

 

 

ТВОРЧА ОБДАРОВА

НІСТЬ

 

МАЙСТЕР – КЛАС: «МАЛЮВАННЯ ТВАРИН У ДЕКОРАТИВНОМУ РОЗПИСІ»

(27.09.19./15.30.)

/СПІЛЬНИК В.Т./

 

МАЙСТЕР – КЛАС: «ТЕХНІКА КВІЛІНГ»

(25.10.19./16.00.)

/МЕЛЬНИК Т.Г./

 

ШОУ: «МАГІЯ ТАНЦЮ»

(29.10.19.18.00.)

/БОНДАР Є.О./

 

МАЙСТЕР – КЛАС: «ХОРЕОГРАФІЧНА ПАЛІТРА – ЯК СУВМІСТИТИ НЕ СУВМІСНЕ»

(21.11.19./16.00.)

/БОНДАР Є.О./

 

МАЙСТЕР – КЛАС: «ТЕХНІКА ФОМУ»

(14.12.19./16.00.)

/МЕЛЬНИК Т.Г./

 

МАЙСТЕР – КЛАС: «ЧАРІВНА РУКАВИЧКА» (17.01.20./16.00.) /КУДЛАЙ Е.В./

 

МАЙСТЕР - КЛАС «ТАНОК НЕСТРИМНОЇ ЕНЕРГІЇ»

(13.02.20./18.00.)

/БОНДАР Є.О./

 

КРУГЛИЙ СТІЛ «РОЗПИС ЯК АРТ ТЕРАПІЯ» (23.04.20./15.30.)

/СПІЛЬНИК В.Т./

 

МАЙСТЕР – КЛАС «АНСАМБЛЕВЕ ВИКОНАННЯ БАЛЬНИХ ТАНЦІВ»

(14.04.20./18.00.)

/БОНДАР Є.О./

 

МАЙСТЕР - КЛАС

«МОРСЬКІ МОТИВИ»

(21.05.20./16.00.)

/КІРІЧЕНКО  Н.В./

 

ОБДАРОВА

НА ДИТИНА – НАДІЯ УКРАЇНИ

 

 

ТРЕНІНГ: «Я ТА МОЄ ІМ’Я»

(24.09.19./16.00.)

/КУДЛАЙ Е.В./

 

МАЙСТЕР КЛАС: «ЄВРОПЕЙСЬКА ПРОГРАМА»

(16.11.19./17.00.)

/ПОЛІЩУК О.І./

 

МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ТВОРЧОСТІ «ТАЛАНОВИТА УКРАЇНА»

(24.10.19.)

/НЄМЦЕВА К.В./

 

ТРЕНІНГ «КРЕАТИВНІСТЬ ПЕДАГОГА ЯК ЗАПОРУКА ТВОРЧОСТІ ДІТЕЙ»

(17.10.19./14.00.)

/ЦАРИНІНА С.П./

 

КРУГЛИЙ СТІЛ «ЯК ВИХОВАТИ УСПІШНУ ДИТИНУ»

(21.11.19./14.00)

/ЦАРИНІНА С.П./

 

ВИСТАВКА:

«ЗИМОВІ МОТИВИ В ПЕТРИКІВСЬКОМУ РОЗПИСІ»

(18.12.19./15.30.)

СПІЛЬНИК В.Т./

 

АРТ – ПЕРФОМАНС «ЗИМОВІ ПОДАРУНКИ»

(08.01.20./16.00.)

/КІРІЧЕНКО Н.В./

 

МАЙСТЕР - КЛАС «ГОЛОС ЯК ІНСТРУМЕНТ»

(14.02.20./16.00.)

/НЄМЦЕВА К.В./

 

МАЙСТЕР КЛАС «ІМІТАЦІЯ КАМЕНЮ ТА ШКІРИ»

(26.02.20./16.00.)

/ТИМОШЕНКО І.М./

 

 

БЕСІДА:

«СЕКРЕТИ, ЯК ЗДОЛАТИ СТРАХ ДИТИНИ ПЕРЕД ВИХОДОМ НА СЦЕНУ»

(15.04.20./16.00.)

/ФИЛИПОВА Н.В./

 

 

НАЦІОНАЛЬНА СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ

 

 

МАЙСТЕР – КЛАС: «ТЕХНОЛОГІЯ ВИГОТОВЛЕННЯ ТРАВЛЕННЯ КОРИЧНЕВИХ ЯЄЦЬ В ПИСАНКАРСТВІ»

(29.09.19./16.00.)

/ПОДЖАРЕНКО А.В./

 

МАЙСТЕР – КЛАС: «ПІДГОТОВКА ВЕДУЧИХ ДО СВЯТ»

(17.10.19./15.30.)

/ГРИГОРЄВА Т.Г./

 

М/К «ВИГОТОВЛЕННЯ ТЕКСТУРОВИХ ПОВЕРХОНЬ ЯК ОСНОВИ ПІД ПОДАЛЬШІ ЗАГОТОВКИ»

(09.10.19./16.00.)

/ТИМОШЕНКО І.М./

 

МАЙСТЕР – КЛАС: «МИСТЕЦТВО ВОЛОДІННЯ ХОЛОДНОЮ КОЗАЦЬКОЮ ЗБРОЄЮ»

(12.11.19./17.00.)

/РАТОВ В.В./

 

МАЙСТЕР – КЛАС «ГРОМАДСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ У СФЕРІ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ»

(05.11.19./16.00.)

/ПАНЧЕНКО Д.С./

 

БЕСІДА: «ГАЙДАМАЦЬКІ ПОВСТАННЯ В ІСТОРІЇ ВИЗВОЛЬНОЇ БОРОТЬБИ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ»

(17.12.19./17.00.)

/РАТОВ В.В./

 

БЕСІДА: «ГОНЧАРНЕ МИСТЕЦТВО В УКРАЇНІ. ЯК СТАТИ СПРАВЖНІМ ГОНЧАРЕМ»

(29.01.20./16.00.)

/ХУДОЛІЙ О.Б./

 

КРУГЛИЙ СТІЛ «ВИШИВКА – ПРАДАВНЄ РЕМЕСЛО» (13.02.20./15.30.)

/МАЛА Ю.М./

 

КОНЦЕРТНА ПРОГРАМА «10 РОКІВ – ПОГЛЯД У МАЙБУТНЄ» (14.03.20./16.00.) /ПАНЧЕНКО Д.С./

 

КОУЧИНГ: «ТЕХНІКА ВИКЛЕЙКИ СУЦІЛЬНОЇ ВИТИНАНКИ» (14.04.20./15.30.) /БРОВКО І.Д./

КВЕСТ «СПОРТИВНЕ ОРІЄНТУВАННЯ З ЕЛЕМЕНТАМИ ДИСЦИПЛІН «ВІДУН» ЗА ТЕМОЮ «НАДНІПРЯНСЬКА УКРАЇНА» (23.04.20./17.00.) /РАТОВ .В.В./

 

       місяць

завдання

ВЕРЕСЕНЬ

ЖОВТЕНЬ

ЛИСТОПАД

ГРУДЕНЬ

СІЧЕНЬ

ЛЮТИЙ

БЕРЕЗЕНЬ

КВІТЕНЬ

ТРАВЕНЬ

 

       місяць

завдання

ВЕРЕСЕНЬ

ЖОВТЕНЬ

ЛИСТОПАД

ГРУДЕНЬ

СІЧЕНЬ

ЛЮТИЙ

БЕРЕЗЕНЬ

КВІТЕНЬ

ТРАВЕНЬ

 

НАЦІОНАЛЬНЕГРОМАДЯН

СЬКЕ ТА ГЕРОІКО – ПАТРІОТИЧ

НЕ ВИХОВАННЯ

 

 

МАЙСТЕР – КЛАС: «СУВМІСНИЦ-ТВО РІЗНИХ ЖАНРІВ МУЗИЧНИХ КОМПОЗИЦІЙ»

(20.09.19./16.00.)

/НЄМЦЕВА К.В./

 

МАЙСТЕР – КЛАС: «УКРАЇНСЬКА НАРОДНА ВИШИВКА – СИМВОЛ УКРАЇНСЬКОЇ ДУШІ»

(09.10.19./16.00.)

/МАЛА Ю.А./

 

МАЙСТЕР – КЛАС: «ІГРАШКА – СВЯЩИК У ГОНЧАРНИХ ТРАДИЦІЯХ»

(28.11.19./.16.00.)

/ХУДОЛІЙ О.Б./

 

МАЙСТЕР – КЛАС  «ХОДОВА ЧАСТИНА:ВИДИ СУДОВИХ РУШІЇВ. ПРИЗНАЧЕННЯ ТА БУДОВА ХОДОВОЇ ЧАСТИНИ»

(14.11.19./17.00.)

/ГОРШУНОВА А.Г./

 

 

ГРА – ВІКТОРИНА «ВІД СВЯТОК ЗИМОВИХ ДО ЗЕЛЕНИХ СВЯТ»

(12.12.19.//15.30.)

/ГРИГОР’ЄВА Т.Г./

 

МАЙСТЕР -  КЛАС «ВІЙСЬКОВО – ТАКТИЧНА ПІДГОТОВКА ЗА СТАНДАРТАМИ НАТО»

(14.01.20./17.00.)

/РАТОВ В.В./

 

МАЙСТЕР - КЛАС «НОВІ ТЕНДЕНЦІЇ У РОБОТІ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ»

(04.02.20./16.00.)

/ПАНЧЕНКО Д.С./

 

БЕСІДА: «ЗВ'ЯЗОК МИНУЛОГО І МАЙБУТНЬОГО В ТРАДИЦІЯХ ТА КУЛЬТУРІ УКРАЇНИ»

(20.03.20/15.00.)

/САНЬКО Н.О./

 

МАЙСТЕР – КЛАС «ВИХОВАННЯ ТОЛЕРАНТНОСТІ У СУЧАСНИХ УМОВАХ»

(16.04.20./14.00.)

ЦАРИНІНА С.П./

 

МАЙСТЕР – КЛАС: «УКРАЇНСЬКА НАРОДНА КАЗКА»

(14.05.20./16.00.)

КУДЛАЙ Е.В./

 

ЩАСЛИВА РОДИНА

 

ТРЕНІНГ: «СІМ’Я – ХХІ СТОЛІТТЯ»

(19.09.19./15.00.)

/ГРИГОР’ЄВА Т.Г./

 

БЕСІДА: «Я ЮНИЙ ГОНЧАР»

(29.10.19./16.00.)

/ХУДОЛІЙ О.Б./

 

ТРЕНІНГ:

«ПОЗИТИВНА ПСИХОЛОГІЯ – ШЛЯХ ДО ЕФЕКТИВНОГО ВИХОВАННЯ ДИТИНИ»

(08.10.19./16.00.)

/ПОДЖАРЕНКО А.В./

 

БЕСІДА:

«РАДІОКЕРОВАНІ МОДЕЛІ – ЯК СТВОРИТИ ШЕДЕВР»

(17.10.19./16.00.)

/ГОРШУНОВ  А.Г./

 

МАЙСТЕР – КЛАС: «ПРИНЦИПИ ФОРМУВАННЯ УРОКА ХОРЕОГРАФІЇ»

(20.11.19. / 16.00.)

ФИЛИПОВА Н.В./

 

БЕСІДА:

«ВИКОРИСТАННЯ ПИСАНОК В ПОБУТІ ТА ТРАДИЦІЯХ НАШОГО КРАЮ»

(26.11.19./15.00.)

/ПОДЖАРЕНКО А.В./

 

БЕСІДА: «СВІТ ЗІГРІТИЙ ДОБРОМ»

(19.12.19./17.00.)

/КУДЛАЙ Е.В./

 

БЕСІДА:

«СУДОМОДЕЛЮВАННЯ В ЖИТТІ ДИТИНИ ТА ЇЇ РОДИНИ»

(05.12.19./.16.00.)

/ЖИЛІН В.О./

 

АРТ – ПЕРФОМАНС «НОВОРІЧНІ ПРИКРАСИ» (03.01.20./15.30.)

/МАЛА Ю.М./

 

МАЙСТЕР – КЛАС «СТИЛІЗАЦІЯ КВІТІВ У ДЕКОРАТИВНОМУ РОЗПИСІ» (18.02.20./15.00.)

/СПІЛЬНИК В.Т./

 

ШОУ «ТАНЦЮЮТЬ ДІТКИ ТА ЇХ БАТЬКИ»

(05.03.20./18.00.)

/БОНДАР Є.О./

 

 

ЗВІТНІЙ КОНЦЕРТ  «ПАВУТИНА ОБЄДНУЄМОСЬ В ТАНЦІ»

(23.05.20./17.00.)

/ШТЕПА І.В./

 МІСЯЦЬ

ВЕРЕСЕНЬ

ЖОВТЕНЬ

ЛИСТОПАД

ГРУДЕНЬ

СІЧЕНЬ

ЛЮТИЙ

БЕРЕЗЕНЬ

КВІТЕНЬ

ТРАВЕНЬ