Історія

Будівля Комунального позашкільного навчального закладу «Центр дитячої та юнацької творчості» Дніпровської міської ради  побудована в 1981 році (вул. Космонавтів, 8),  з вересня 1997 року використовується як приміщення закладу.

Заклад орендує приміщення під філію на ж.м. Північний (вул. Семафорна, 42) де створено 8 навчальних кабінетів, залу хореографії.

Керівники закладу:

- з 1979 по 1982 - Шейко Світлана Миколаївна;

- з 1982 по 1984 - Солодовнікова Тетяна Федорівна;

- з 1984 по 1988 - Кондратенко Олена Миколаївна;

- з 1988 по 1992 - Телятнікова Людмила Миколаївна;

- з 1992 по 2018 - Панченко Тетяна Генадіївна;

- з 2018 - Панченко Дар'я Сергіївна.

Комплексний навчальний заклад позашкільної освіти. 1210 дітей, що відвідують 79 груп, 42-х гуртків. Серед педагогів закладу - 4 народних майстра України, 5 Відмінників освіти України, 6 - мають педагогічне звання "Керівник гуртка - методист". 6 навчальних авторських програм мають гриф Міністерства освіти і науки України "Рекомендовано".

У 2018 – 2019 навчальному  році колективи та адміністрація КПНЗ «Центр дитячої та юнацької творчості» ДМР працювали згідно з Національною стратегією розвитку освіти до 2021 року, концепцією Національно – патріотичного виховання молоді до 2020 року. Продовжили виховання учнів згідно з ідеологією реформи освіти концепції виховання «Нова українська школа», що почала діяти з 2018 року за умов поступового виконання формули з 8 базових компонентів. Продовжили роботу над обласною програмою «Освітні стратегії соціалізації особистості». Орієнтувались  на інновацію, креативність, науковість у розвитку творчих здібностей та задатків потенційно обдарованих дітей.

За даними показниками визначає основні напрямки роботи:

Ефективне підвищення професіоналізму керівників гуртків КПНЗ «Центр дитячої та юнацької творчості» ДМР в області користування та застосування ІКТ технологій. Перехід до інтенсивного використання можливостей мережі Інтернет, удосконалення рівня навчання та ведення занять за власним напрямком через відкритий доступ до інформаційного простору.

Розширення напрямків роботи  МАНМІН (Мала Академія народних мистецтв і наук), відкрити нові відділення у МАНМІН, підписати угоду про співпрацю з Дніпровським відділенням Малої академії наук України. Регенерація системи навчання у МАНМІН у зв’язку зі збереженням етнокультурної спадщини поколінь, виховання громадянина-патріота, нового ставлення до історії, культури, традицій і звичаїв українського народу, інтегрованість української культури в європейський та світовий простір.

Удосконалення реалізації заходів серед керівників гуртків та вихованців з комплексних довгострокових програм згідно з напрямками роботи, шляхом забезпечення інформаційних методичних планів, звітів, фото звітів, статей, Інтернет – блогів.

Удосконалення та оновлення матеріально – технічної бази в плані проведення ремонтних робіт, належного тепло забезпечення та електрозабезпечення приміщення КПНЗ «Центр дитячої та юнацької творчості» ДМР.

Організація роботи з підтримки та контролю за розвитком творчої педагогічної майстерності, проведенню на базі КПНЗ «Центр дитячої та юнацької творчості» ДМР майстер – класів, відкритих занять, бесід, акцій, заходів, семінарів, фестивалів, конкурсів, тренінгів, круглих столів для розповсюдження позитивного досвіду роботи щодо виховання патріотизму в дітей та молоді.

Вдосконалення проектів, їх реалізація, розвиток та підтримка діяльності учнівського самоврядування як перспективного напрямку у сфері громадянської освіти європейського характеру. Створення авторської програми роботи з творчо – обдарованими старшокласниками, впровадження ряду заходів, що націлені на розвиток та формування ціннісного ставлення особистості до українського народу, Батьківщини, держави, нації.

Організація занять з вихованцями у рамках роботи МАНМІН за розробленою програмою для індивідуальних занять МАНМІН. Індивідуальні заняття керівників гуртків направити на збільшення кількості вихованців, що беруть участь у конкурсах з декоративно – ужиткового мистецтва, вдосконалення якості, оригінальності, креативності та інноваційності творчих робіт дітей та керівників гуртків.