ВУЗ ШАГ
   

КПНЗ "Центр дитячої та юнацької творчості" ДМР

 

"Проліски"

«ПРОЛІСКИ»

ЕКОЛОГІЧНО-ВИХОВНА ПРОГРАМА

 

                                                             «Люби природу не як символ Душі своєї,

 Люби природу не для себе, Люби для неї.» 
М. Рильський

Актуальною метою сьогодення є виховання дітей у гармонійному співіснуванні з природою та  збереження довкілля, розвиток соціальної активності у розв’язанні екологічних проблем.

Основна мета  програми спрямована на розвиток у дітей та молоді екологічної культури, гуманного відношення до природи, через залучення та організацію цікавих екологічних акцій, програм озеленення та привернення уваги суспільства до збереження природоохоронних територій.

 

Добро в твоєму серці»

(допомога тваринам)

екологічний проект для шкіл екологічного спрямування

та усіх небайдужих

 

Людина починається з добра. У всьому світі ставлення до найменш захищених є мірилом цивілізованості суспільства. Сьогодні найменш захищеними членами нашого суспільства є тварини. Особливо гостро у місті стоїть проблема безпритульних тварин.

 Еколого-натуралістичний центр міського Палацу дітей та юнацтва, дитяча міська громадська організація «Асоціація захисту тварин»,  міське Товариство охорони природи пропонують взяти участь у цьому проекті. Проект спрямований на формування активної життєвої позиції молоді шляхом участі у практичних заходах з охорони тварин та запобігання жорстокого ставлення до них.

Учасники: групи учнів та класні колективи шкіл 7 - 9 класів.

Форма реалізації конкурсу: проект передбачає такі напрямки:

- допомога безпритульним тваринам (підгодівля тварин, находження крову, акції, робота з волонтерами);

- допомога притулкам тварин (акції зі збору необхідних речей та продуктів, догляд за тваринами);

- допомога диким тваринам (акції, свята, конкурси);

- виховання у дітей гуманного ставлення до тварин (свята, виховні заходи, екотеатр, виставки тварин, конкурси, бесіди, екскурсії).

Форма звітності на фінальному етапі: відео або слайд-шоу, звіт у документальній формі (назва команди, коротко про команду, цілі, діяльність, заходи, досягнення).

Конкурс проводиться заочно протягом вересня-квітня.

Звітні роботи надаються до екологічного центру Палацу – до 15 квітня 2020р.

Нагородження:  дипломи, грамоти та відзнаки за напрямками роботи, спеціальні призи від міського Товариства охорони природи.

Результати проекту будуть висвітлені у засобах масової інформації. 

Координатор проекту  Постол Світлана Іванівна, к.т. 0967333644

«ЗАМІСТЬ ЯЛИНКИ – ЗИМОВИЙ БУКЕТ»

міська екологічна виставка-конкурс

( в рамках Всеукраїнської акції «Не рубай ялинку»)

Положення

          Традиція ставити живі ялинки у кожній хаті призводить до масової вирубки цих чудових дерев, які приносять велику та незамінну користь не тільки людині, а й планеті в цілому. Щоб не сталося екологічного лиха, щоб зберегти зелені насадження у святкові дні, ми повинні навчитися по іншому прикрашати свої будинки.

          Акція «Не рубай ялинку» покликана не тільки попереджувати незаконне вирубування хвойних дерев, а й на формування громадської думки про «ялинкову» проблему шляхом пропаганди заміни ялинок та сосен композиціями з гілок хвойних дерев, що дозволить значно скоротити попит на живі дерева, збереже життя багатьом лісовим красуням, на вирощування яких необхідно багато років і чималі кошти.

Уже багато років екологічний центр міського Палацу дітей та юнацтва проводить виставку – конкурс «Замість ялинки – зимовий букет».

1. ЗАГАЛЬНІ УМОВИ

         1.1.Виставка-конкурс дитячих творчих робіт «Замість ялинки – зимовий букет» проводиться в кімнаті № 15.

         1.2.Термін проведення: грудень – січень

2. МЕТА АКЦІЇ

2.1. Формування екологічної культури і свідомості у дітей та молоді.

2.2. Виховання у суспільства дбайливого ставлення до довкілля.

2.3. Активізація дитячого екологічного руху.

2.4. Привернення уваги органів місцевого самоврядування, державних та громадських організацій до екологічних проблем Дніпропетровщини та підтримки дитячого руху у цьому напрямку.

3. УЧАСНИКИ ВИСТАВКИ-КОНКУРСУ

3.1.До  участі у конкурсі залучаються  діти дошкільного віку, учні навчальних, позашкільних закладів міста - юні натуралісти, дитячі громадські природоохоронні організації.

4. УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ

4.1.Дитячі творчі роботи подаються від позашкільних закладів, навчальних  закладів міста, дитячих природоохоронних організацій.

         4.2.Організатори виставки мають право на здійснення відбору дитячих робіт.

         4.3.Приймаються  творчі дитячі роботи відповідно даній тематиці за номінаціями:

-  декоративно-ужиткове  мистецтво

- фітодизайн

         4.4. Роботи, що подаються на конкурс, мають містити таки відомості:  назву твору, прізвище, ім’я автора, рік  народження, повну назву навчального закладу (або  позашкільної установи), підписуються комп’ютерним набором 3х5 см.

         4.5. Роботи доставляються  в екологічний центр Палацу дітей та юнацтва до 23 грудня  за адресою: вул. Набережна Перемоги, 5, кімната №15.

5. ПІДСУМКИ ПРОВЕДЕННЯ, НАГОРОДЖЕННЯ

         5.1. Підведення підсумків  виставки-конкурсу проводиться компетентним журі. Переможці нагороджуються грамотами, подарунками.

 

«МІЙ РІДНИЙ КРАЙ – МОЯ ЗЕМЛЯ»

міська щорічна виставка дитячої творчості

(в рамках обласної акції «Мій рідний край – моя Земля»)

 

Положення

        Любов до Батьківщини починається з любові до рідної природи. Треба           любити й цінувати ту красу, що дарує нам природа, особливо якщо це знайомі з дитинства улюблені місця природи рідного краю.

Дніпропетровська обласна організація Українського товариства охорони природи та еколого-натуралістичний центр міського Палацу дітей та юнацтва оголошують проведення міської щорічної виставки  дитячої творчості «Мій рідний край - моя Земля».

 Загальні умови

 Виставка проводиться з нагоди "Дня довкілля" в кімнаті № 15 міського Палацу дітей та юнацтва м. Дніпра. У виставці беруть участь школярі та молодь міста. Термін проведення виставки з січня до початку квітня кожного навчального року відповідно до плану міських масових заходів, Президією Дніпропетровської обласної Ради Українського товариства охорони природи та адміністрацією Дніпровського міського Палацу дітей та юнацтва.

Мета та завдання виставки

-  Еколого - патріотичне і художнє виховання, формування екологічної свідомості у дітей та молоді.  

- Активізація дитячого екологічного руху.

- Пошук юних талантів і обдарувань серед дітей та молоді.

- Привернення уваги органів місцевого самоврядування, державних та громадських організацій до екологічних проблем Дніпропетровщини та підтримки дитячого руху у цьому напрямку.

Учасники щорічної виставки

Діти дошкільного віку, учні загальноосвітніх шкіл, гімназій та ліцеїв, юні натуралісти, члени наукових товариств та регіонального відділення Малої академії наук України, дитячі громадські природоохоронні організації.

Умови проведення виставки

- Дитячі творчі роботи подаються від колективів позашкільних та навчальних закладів, дитячих природоохоронних організацій.

- Організатори виставки мають право на здійснення відбірного аналізу дитячих робіт.

Приймаються  творчі дитячі роботи відповідно даній тематиці за номінаціями:

* декоративно-ужиткове мистецтво

* фотографії

* малюнки

- Фотографії та малюнки виконуються або монтуються на ватмані формату А-3 на планшет-аркуші.

До роботи додаються відомості: ім'я та прізвище автора, рік народження, клас і номер школи, або назва позашкільного закладу, громадської організації. Етикетка виконується комп'ютерним набором розміром 3x5 см.

Роботи авторів надсилаються в екологічний центр Палацу дітей та юнацтва до 15 січня 2020 р. щорічно за адресою: Набережна Перемоги, 5, кімната № 15. Художні форми та техніка виконання авторських робіт не регламентуються. При надмірній кількості наданих робіт вони підпадають під додатковий відбір з  урахуванням термінів надходження.

Підведення підсумків та відзначення переможців

         Підведення підсумків міської щорічної виставки проводиться компетентним журі, склад якого щорічно затверджується Президією Дніпропетровської  обласної Ради Українського товариства охорони природи.

         Переможці міської щорічної виставки нагороджуються грамотами та цінними подарунками.

 

«ВЕСЕЛИЙ ЗООПАРК»

міська виставка домашніх тварин

 

     Виставка домашніх тварин проводиться з метою активізації пізнавальної діяльності дітей до представників тваринного світу, формування у дітей знання та вміння дбайливого догляду за домашніми  тваринами, запобігання випадків жорстокого поводження з тваринами, виховання доброти, любові, гуманного відношення до тваринного світу та почуття відповідальності за долю своїх тварин.

     Умови участі у міській виставці домашніх тварин:

     До участі запрошуються власники тварин (учні 1-11 класів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів) та їх домашні улюбленці (домашні собаки на повідках, коти у переносках, папуги, гризуни тощо в клітках, тераріумах, акваріумах).

     Учасникам необхідно заповнити та відіслати заявку до 6 травня 2020 року на електронну адресу: [email protected]

     Форма заявки для участі у виставці тварин «Веселий зоопарк»:

1. Прізвище та ім’я власника тварини
2. Назва гуртка, навчального закладу
3. Назва тварини
4. Кличка тварини
5. Стать тварини
6. Порода тварини, якщо є

7. Назва костюму, для учасників костюмованого параду
8. Контактний телефон власника